Kriolipoliza czy lipolaser? Co będzie dla mnie odpowiednie? Co zadziała w moim przypadku? Te pytania słyszymy bardzo często od naszych klientek. Zawsze staramy się dobrać odpowiednie zabiegi do problemów i indywidualnej budowy ciała klientek. W dzisiejszym wpisie porównamy działanie obu zabiegów. 🙂
Kriolipoliza jest zabiegiem, podczas którego komórki tłuszczowe schładzamy do +3°C. Lipidy w komórkach tłuszczowych ulegają krystalizacji a następnie zostają wydalone z organizmu. Komórki tłuszczu są bardziej wrażliwe na zimno niż inne, czyli np. komórki mięśni, skóry czy nerwów. Zabieg kriolipolizy jest zupełnie bezpieczny, ponieważ poprzez schłodzenie można doprowadzić do zniszczenia komórek tłuszczowych bez szkody dla innych sąsiadujących tkanek. Zabieg pozwala na całkowitą i nieodwracalną likwidację komórek tłuszczowych. Pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” miejsc, takich jak bryczesy, ramiona, plecy czy boczki.
Lipolaser, tzw. „zimny laser” działa zupełnie inaczej niż kriolipolia. Za pomocą fali światła przenikającego przez skórę zmieniamy metabolizm komórek. Następuje rozpad trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol, a także zwiększeniu ulega przepuszczalności błon komórkowych dzięki czemu rozłożone trójglicerydy łatwiej przedostają się do przestrzeni międzykomórkowych i dalej do krwiobiegu. Zabieg lipolaserem nie prowadzi do obumierania komórek tłuszczowych, efektem zabiegu jest opróżnienie komórek, tak, że z dużej okrągłej komórki tłuszczowej zostaje sama jej „powłoczka”. Zabieg ten, tak jak kriolipolizę, możemy wykonać w miejscach, z których najciężej pozbyć się tkanki tłuszczowej, np. ramiona, brzuch, boczki czy też podbródek.
Oba opisane zabiegi prowadzą do redukcji tkanki tłuszczowej z organizmu. Te nieinwazyjne zabiegi cechują się wysoką efektywnością, jednak na rezultaty trzeba poczekać. Należy pamiętać o tym, co dzieje się z uwolnionymi kwasami tłuszczowymi. Trafiają one do krwioobiegu i zostają zmetabolizowane. Dlatego, podczas wykonywania zabiegów, tak ważne jest dbanie o intensywną aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę, aby tłuszcz uległ całkowitemu metabolizmowi i nie odłożył się w innym miejscu.