Jak działa fala radiowa? Czym jest fala radiowa?
Jest to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. W wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości, powstaje efekt podgrzania tkanek. Zmienne pole elektromagnetyczne powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające się cząsteczki ocierają się o siebie i wywołują powstanie ciepła endogennego, ogrzanie tkanek. Zabieg ten zwany jest diatermią. Pod wpływem tego procesu włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, a wtórnie napięciu. Proces ogrzania tkanek pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.
Powstanie nowych włokien kolagenu i elastyny napina skórę oraz poprawia jej elastyczność. Ciepło wytworzone w tkankach poprawia cyrkulację krążenia, co zwiększa przepływ krwi tętniczej i utlenowanie skóry, a także przyspiesza metabolizm w komórkach. Efektem na skóry twarzy jest zmniejszenie widoczności zmarszczek głębokich, podniesienie owalu twarzy.
Fala radiowa, która wpływa na wyprodukowane w tkankach ciepło działa na komórki tłuszczowe wywołując proces termolipolizy. Proces ten polega na rozkładzie trójglicerydów, zawartych w adipocytach (komórkach tłuszczowych), na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo wpływa pozytywnie na krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.
Fale radiowe polecamy:
Zabiegowi fal radiowych jest przeznaczony dla każdego kto:
Jednak przed poddaniem się zabiegowi należy wykluczyć poniższe przeciwwskazania:
Zabiegi możesz kupić nie wychodząc z domu w naszym sklepie internetowym: Fale Radiowe.
Na jakie części ciała można wykonać zabieg fal radiowych?
Najczęstszymi partiami ciała, gdzie wykonuje się zabieg fal radiowych są: twarz, brzuch, uda, pośladki, ramiona. Ale zabieg ten ma pozytywne działanie także na pomarszczoną strefę dłoni, a także na okolice dekoltu, gdzie uzyskujemy efekt liftingu, zminimalizowanie zmarszczek oraz uniesienie biustu.
Zabieg fal radiowych wykonujemy również przeciwbólowo na plecy – w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego lub piersiowego. Zabieg przynosi szybką ulgę w bólu.