Zabiegi mezoterapii igłowej stosuje się w leczeniu wielu chorób skóry takich jak: przebarwienia, łojotok, osłabienie włosów, wypadanie włosów i łysienie czy cellulit a także w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry oraz w usuwaniu objawów starzenia się skóry związanych z wiekiem, ekspozycją na słońce, paleniem tytoniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o drobne linie, zmarszczki, utratę jędrności, elastyczności, blasku skóry, cieniach i zmarszczkach wokół oczu.
WSKAZANIA
- objawy starzenia się skóry wynikające z chronostarzenia i fotostarzenia takie jak:
- utrata blasku i elastyczności,
- spadek nawilżenia skóry,
- linie i zmarszczki,
- wiotkość skóry,
- cienie i zmarszczki pod oczami,
- przebarwienia,
- łojotok,
- słabe i wypadające włosy,
- cellulit.
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża i laktacja,
- czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
- choroby autoimmunologiczne,
- nadwrażliwość na stosowane substancje,
- zażywanie antykoagulantów,
- zażywanie doustnych kortykosteroidów,
- poważna egzema, łuszczyca,
- niestabilna cukrzyca,
- choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.
Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
1. Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Aczkolwiek, odczuwalny jest pewien dyskomfort powodowany przez wkłucia za pomocą igły.
2. Jak długo utrzymują się efekty?
Po serii zabiegów efekty widoczne są rok a nawet dłużej. Wszystko zależy od rodzaju problemu i stanu skóry przed zabiegiem i odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Ważne jest też poddanie się zabiegowi przypominającemu minimum raz na pół roku.
3. Czy zabieg usuwa zmarszczki?
W przypadku niezbyt głębokich zmarszczek, zabieg jak najbardziej spłyca i wygładza zmarszczki. W przypadku głębokich zmarszczek, zabieg może być terapią poprzedzającą zastosowanie wypełniacza, gdyż nieco spłyci zmarszczkę, w która następnie zostanie podany wypełniacz. Jednak w przypadku drobnych linii i zmarszczek np. wokół oczu, ust czy na szyi zabieg jest wysoce skuteczny.