- działanie mechaniczne
- działanie cieplne
- działanie fizykochemiczne
Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego.
Ultradźwięki stosujemy u osób po zakończonym wzroście kostnym (18-19 lat) i są odczuwalne w postaci drgań.
Jak działają ultradźwięki?
W wyniku działania fali ultradźwiękowej powstają bąbelki powietrza w połączeniu z substancją sprzęgającą (np. tonik), które rozrywają warstwę rogową naskórka (uzyskujemy efekt peelingu).
Bodźce pochodzące z ultradźwięków wywołują następujące efekty na tkance:
PEELING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny to bezbolesne oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej.
Sonoforeza to masaż ultradźwiękowy, który ma korzystny wpływ na metabolizm komórek skóry – pobudza je do produkcji kolagenu i elastyny.
Bezinwazyjna metoda, w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają pole energetyczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji oraz fale dźwiękowe. Jest to proces bezpieczny, nie uszkadza błon komórkowych. Skojarzone działanie elektroporacji i ultradźwięków wpływa na zwiększenie ilości i głębokości wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry.
Częstotliwość zabiegów:
– raz w miesiącu zabieg pielęgnacyjny,
– raz w tygodniu jako intensywna kuracja
ELEKTROPORACJA
Zastosowanie pola elektrycznego do odwracalnego uszkodzenia błony komórkowej w celu dokonania transformacji komórek (bakteryjnych lub grzybowych) lub protoplastów roślinnych. Zabieg wykonujemy głowicą, do której wkładamy ampułkę, serum czy koktajl. Przed zabiegiem wykonujemy peeling, aby oczyścić skórę z martwych komórek naskórka, następnie w skórę wmasowujemy ampułki okrężnymi ruchami. Cała procedura kończy się nałożeniem kremu/balsamu.
Jesteśmy dla Was dostępni:
Pon — Pt 9:00 — 20:00
Sob 9:00 — 16:00